Застібки-блискавки: що ми про них не знаємо?

Застібки-блискавки – затребувані й популярні, оскільки вони універсальні та зручні у використанні. До того ж, вони приваблюють невисокою вартістю, швидкістю застібання/розстібання та практичністю.

Блискавки та їхнє «друге» життя

Застібки-блискавки зазвичай надійні, особливо окремі їхні види, які ми розглянемо пізніше. Проте, через активне використання таких застібок, бувають випадки їхнього виходу з ладу. Це не означає, що несправну блискавку потрібно одразу міняти на нову, звертаючись до спеціальної майстерні, де її мають випороти та вшити нову. Ні, такі дії – це крайній захід. Дуже часто блискавку можна полагодити власними силами, шкода тільки, що більшість людей про це навіть не здогадуються.

Виявляється, блискавці можна дати «друге» життя, не володіючи при цьому особливими навичками.

Яка найчастіша причина несправності блискавок?

Найчастішою причиною несправності блискавки є вихід з ладу бігунка. Це такий елемент застібки, який через певний термін її експлуатації може потребувати ремонту чи заміни. В разі несправності його варто міняти одразу, тому що згодом навіть незначна поломка бігунка може зашкодити самій блискавці, яка теж врешті вийде з ладу. Замінити бігунка – це значно дешевша та простіша процедура, ніж заміна всієї блискавки.

Особливості блискавок різних видів

Залежно від сфери використання, застібки блискавки поділяються на такі різновиди:

  • синтетичні нероз’ємні блискавки;
  • пластикові блискавки;
  • потаємні застібки;
  • роз’ємні тракторні змійки.

Металева нероз’ємна блискавка – це застібка, в якій металеві зубці знизу скріплені. Такі застібки – надзвичайно міцні та довговічні. Вони, крім переліченого, ще й витривалі, тому найчастіше їх вшивають у різноманітний верхній та джинсовий одяг, а також спортивні костюми. Застосування металевих блискавок для речей з тонких тканин – недоречне, тому що метал обтяжуватиме такі вироби. Для тонких тканин зазвичай використовується нероз’ємна синтетична блискавка – м’яка та гнучка.

Потаємна блискавка – це застібка з дрібними синтетичними зубчиками, яка активно використовується в пошитті жіночого одягу: суконь, спідниць, шортів та блузок. Такий вид застібки також можна побачити в літніх брюках класичного крою.

Варіанти вшивання блискавок в одяг

Залежно від вигляду й ваги застібки, а також розміру її зубчиків, блискавку можна вшивати в одяг різними способами.

Найпоширеніший варіант – вшивання застібки точно в шов. Другий популярний спосіб – сховати застібку-блискавку під складкою одягу. Кишенькові блискавки вшиваються в краї кишень – назовні або всередині, залежно від покрою одягу.

Вшити блискавку можна самостійно, маючи хоча б незначні навички шиття. Проте більшість людей надають перевагу щодо цього професіоналам, звертаючись до ательє або швейних майстерень.

Поділитись в соцмережах: