Бігунок та види його фіксації

Бігунок, він же – «замочок» чи «собачка» - це обов’язкова та важлива частина будь-якої блискавки, за відсутності якого вона зможе виконувати хіба що декоративну функцію.

Для того, щоб бігунки працювали справно та тривалий час, потрібно розуміти, якими вони бувають, щоб обрати та встановити саме той, що потрібно.

Бігунок традиційної блискавки складається з двох основних частин:

  • замка, який забезпечує застібання блискавки;
  • слайдера – «ручки» бігунка, за яку ми тримаємося в процесі користування застібкою-змійкою.

Принцип роботи кожної блискавки – в поєднанні або роз’єднанні двох частин полотен із зубчиками. Різні типи блискавок потребують різних бігунків. Відрізнити їх можна за зовнішнім виглядом низу бігунка, який називається «підошва». Отже, розглянемо відмінності бігунків у відповідності з типами блискавок.

  1. За потреби купити бігунок на тракторну блискавку потрібно обирати механізм з широкими бічними стінками.
  2. Бігунки для спіральних блискавок зазвичай відрізняються загостреною чи напівкруглою підошвою.
  3. Для металевої блискавки найкраще пасуватимуть бігунки із загостреними кутами підошви.

Якщо ж говорити про матеріал, з якого виготовлено бігунок, то і його вибір залежатиме від особливостей використання. Наприклад, бігунки пластикові не дуже міцні, проте вони легкі та не схильні до деформації. Якщо слайдер тонкий та виготовлений з пластмаси, то при недбалому користуванні він може відламатися. Такі механізми найчастіше використовують для невеликих галантерейних виробів – гаманців, косметичок, або дитячих іграшок.

Різновиди фіксації сучасних бігунків

Ознайомимося з різновидами фіксації бігунків для сучасних блискавок.

Бігунки-автомати

Бігунки-автомати містять всередині механізм, який може зафіксувати бігунок на будь-якій ділянці блискавки, що не дозволить їй розстібатися. Такі бігунки на вигляд масивніші від галантерейних, і найкраще пасуватимуть для верхнього одягу.

Напівавтомати (механічні фіксатори)

На відміну від бігунків-автоматів, напівавтомати не містять всередині блокуючого механізму. Для його фіксації необхідно закріпити бігунок на слайдері стопором. Такий механізм не дозволяє блискавці розходитися лише під час нижнього положення язичка.  

Галантерейні бігунки (без фіксатора)

Найпопулярніший тип бігунків – галантерейний, оскільки він використовується під час пошиття сумок та інших галантерейних виробів, де зовсім не важлива фіксація бігунка на блискавці в процесі роботи застібки. Найважливіше для галантерейних бігунків – плавність руху та гарний зовнішній вигляд, тому вони менші за розміром та акуратніші на вигляд, ніж бігунки-автомати. Такий бігунок вільно рухається блискавкою, без фіксації серед застібки.

Ознайомившись з особливостями сучасних бігунків та видами їхньої фіксації на блискавках, буде нескладно купити необхідну швейну фурнітуру в інтернет-магазині Zipper.

Поділитись в соцмережах: