Цікаві факти про застібку-блискавку

Давайте розглянемо цікаві факти про застібку-блискавку, дізнаємося, коли вона вперше з’явилася та з якого часу отримала настільки високий рівень популярності.

Застібка-блискавка: дещо з історії

Свою назву застібка отримала через «блискавичне» закривання/відкривання, поєднання та роз’єднання обох її частин. Англійці придумали назву зіпер (блискавка), по аналогії зі звучанням механізму застібки - слова «вжик» або «з-і-і-і-п». Автором цього визначення став поет з Великобританії Гілберт Франкау.

Отже, сучасна застібка-блискавка – це механізм для швидкого з'єднання або роз'єднання двох частин виробу. Вона складається з двох смужок тканини, на яких прикріплені зубчики, які можуть бути виконані з різних матеріалів (металу чи пластмаси), а також замка-бігунка, що з'єднує чи роз'єднує обидві частини застібки.

У наш час блискавка - найпоширеніша застібка, яка зустрічається у різних виробах:

  • в одязі;
  • взутті;
  • сумках;
  • постільній білизні;
  • домашньому текстилі;
  • спецодязі;
  • уніформі;
  • спортивному спорядженні;
  • туристичному оснащенні;
  • автомобільних аксесуарах тощо.

Як створювалася застібка-змійка

Цікаво те, що творцем застібки блискавки була не одна людина, а троє! Більше шістдесяти років пробивався цей винахід до свого визнання, і ще десять років - до отримання широкого поширення. Еліас Хоув, винахідник швейної машини, у 1851 році створив застібку, назвавши її «безперервною». На жаль, цей винахід іще впродовж довгих 30 років перебував поза увагою. І лише після стількох років американський інженер-механік Уїткомб Джадсон отримав патент на застібку-блискавку.

Світ дізнався про цю унікальну застібку лише в 1893 році. Прототип винайденої блискавки був створений Уїткомбом як засіб допомоги його товаришеві на ім’я Стайл. У 1871 році в Чикаго сталася величезна пожежа, і кресляр за професією, Стайл, рятуючи з вогню маленьку дівчинку, пошкодив собі спину. Після лікування йому було важко зашнуровувати взуття, і тоді його друг Уїткомб запропонував йому скористатися своїм винаходом - застібкою-блискавкою.

Як завершилася історія створення застібки-блискавки

Застібка-змійка на ті часи коштувала недешево, а також була складною у виготовленні, тому її довго не визнавала громадськість. Та й надійність її бажала кращого. Винахідник Джадсон в силу фінансових проблем не міг продовжувати розробки самостійно, тому розпочав співпрацю з Луїсом Уокером і Гаррі Ерлом.

Згодом блискавка була вдосконалена шведсько-американським інженером Гідеоном Сундбеком та європейкою Катариною Кун-Моос. Це сталося у 1913 році, який вважається другим роком ​​народження застібки.

На сьогодні основними країнами-виробниками сучасних застібок блискавок є: Японія, Китай, Індія та Бангладеш.

Де найкраще купити застібку-блискавку в Україні?

Великий вибір різноманітних застібок-блискавок пропонує інтернет-магазин «Zipper» в Україні. Тут можна купити змійки як гуртом, так і в роздріб, попередньо обравши колір, розмір, вид, відповідний дизайн. У нас представлено величезний асортимент усіх типів блискавок відмінної якості: тракторні, металеві, спіральні, рулонні, потаємні та інші.

Поділитись в соцмережах: