Виробництво блискавок для одягу

З часу появи першої блискавки минуло вже 170 років, і з тих пір в принципі її роботи майже нічого не змінилося: маленькі зубчики в процесі руху бігунка з'єднують або роз'єднують частини виробів - одягу, взуття, сумок тощо.

З того часу з'явилося безліч різновидів блискавок, і сьогодні технологія виробництва цих унікальних застібок складається аж з двадцяти процесів! Ознайомимося з ними докладніше.

Хто лідирує у виробництві блискавок у світі?

Сьогодні лідером у світі з виробництва застібки блискавки визнана японська компанія YKK - вона виготовляє більше половини всіх блискавок на планеті та близько 94% - в Японії.

Бренд YKK був зареєстрований у 1946 році. З того часу компанія виробляє не тільки блискавки, але й кнопки, а також металеві будівельні конструкції і багато чого іншого. Проте головне джерело її прибутку - усе ж виробництво блискавок, які виготовляються на 71 заводі по всьому світу, більшість з яких розташовані в Китаї. Абревіатура YKK була створена на честь засновника компанії Тадао Йошида (Yoshida Kōgyō Kaisha) - «Фабрика Йошида», і тепер цей знак - показник відмінної якості застібки блискавки.

Виготовлення складових для блискавки

Виробництво зубців для сучасної блискавки починається з такого технологічного процесу як розплавлення гранул пластика. У розплавленому стані їх витягають в нитки та охолоджують. Усі нитки мають бути однакової товщини, від цього залежить рівномірність зубців у застібці та якість їхньої роботи. Паралельно в іншому цеху виготовляється центральний шнур застібки з текстильних ниток. У блискавці він непомітний, хоча його функція дуже важлива. Нейлонова нитка наноситься на основний шнур, скручується в петлі та проходить наскрізь. Наступний етап - стиснення зубців, і збір двох частин блискавки в одне ціле.

Як збирається застібка-змійка?

Для кріплення основи блискавки до виробу - одягу, взуття, галантереї - необхідна тасьма, на яку в процесі виробництва спочатку пришивається центральний шнур з прикріпленими зубчиками. Потім блискавка намотується на бобіни, утворюючи великі рулони. Але для того, щоб застібка була діючою, на неї необхідно закріпити зажим і бігунок, адже тільки за допомогою цих деталей вона повноцінно функціонуватиме - з'єднуватиме/роз'єднуватиме деталі виробу. Бігунки та затискачі виробляються в цеху, де метал заливають у спеціальні форми, охолоджують і отримують готові механізми.

Чим обумовлена міцність сучасних застібок?

Як бачимо, сучасна застібка-блискавка - це поєднання металу, тканини і пластика, що застосовуються в складному технологічному процесі з метою отримання готового виробу. У результаті сама блискавка не поступається за міцністю та надійністю тим речам, у які вона вставляється, а іноді навіть перевершує їх. Наприклад, якщо тканина може линяти чи рватися, то блискавка дуже довго залишатиметься працездатною, не змінюючи свого забарвлення. Для стійкості кольору блискавки і уникнення зсідання, проводяться спеціальні маніпуляції на виробництві - її прасують парогенераторами, а також застосовують закріплювачі фарб.

Блискавка - одна з найфункціональніших універсальних сучасних застібок. Вона дуже просто застібається та довго служить, тому настільки популярна. У наш час блискавку можна побачити всюди, це найзатребуваніша застібка у світі.

Поділитись в соцмережах: