Як власноруч змінити бігунок для блискавки?

Кожному відомий випадок, коли застібка на одязі чи взутті раптово стає несправною. Не всі здогадуються, що причиною поломки може бути несправність бігунка, після заміни якого блискавка знову набуде працездатності.

На що звертати увагу при заміні бігунка

Бігунок складається з таких елементів: замка, який з'єднує частини виробу, і слайдера, за який тягнуть застібку під час відкривання-закривання блискавки. Різноманітні види сучасних бігунків для всіх типів блискавок представлені в інтернет-магазині швейної фурнітури «Zipper». Якщо звернутися за допомогою до менеджера, він допоможе підібрати саме той бігунок, який необхідний для конкретної блискавки. Проте краще самостійно заздалегідь розібратися, які бувають бігунки, і в чому їхня головна функція.

Отже, ми вже знаємо, що за типом блискавки бувають:

Для кожної з них необхідно правильно підбирати бігунок, який може відрізнятися від інших за формою та матеріалом виготовлення. Наприклад, для тракторних змійок підходять бігунки із заокругленим верхом, для металевих блискавок - із загостреним, а для спіральних застібок - з овальним.

Щоб покупцям було легше обирати ті блискавки, які їм потрібні, залежно від ширини зубчиків застібкам присвоюють номери. Для блискавки №4 слід підбирати бігунок з таким самим номером.

Крім номерів, потрібно також звертати увагу на конструкцію замка, яку необхідно обирати відповідно до майбутнього використання.

 1. Бігунок-напівавтомат - позначається буквами PL, відрізняється жорстким ходом і коротким хвостиком.
 2. Бігунок-автомат - маркується як AL, всередині нього - спеціальний фіксатор.
 3. Галантерейний бігунок - універсальний та максимально зручний варіант движка, позначений буквами NL.

Як закріпити бігунок на блискавці

Оскільки блискавка - одна з найпопулярніших в побуті застібок, і її різновиди використовують повсюдно - в одязі, взутті, галантерейних виробах, постільній білизні, меблевих чохлах, то така необхідність як заміна бігунка періодично виникає у всіх, хто ними користується.

У яких же випадках заміна бігунка допоможе привести блискавку в робочий стан? Найчастіше це трапляється за таких несправностей:

 • блискавка весь час розходиться;
 • слайдер зламався або зовсім відвалився;
 • застібка відскочила;
 • бігунок неможливо зафіксувати.

Щодо заміни бігунка можна звернутися у спеціальне ательє, до майстра, або замінити його самостійно. Ми рекомендуємо зробити це власноруч, і лише в разі пошкодження або відсутності зубчиків на блискавці вдатися до професійної допомоги фахівця.

Отже, для заміни бігунка на блискавці вдома необхідні плоскогубці та новий бігунок. Покрокове встановлення бігунка:

 1. Від країв блискавки від'єднати обмежувачі.
 2. Акуратно зняти застібку стару та встановити нову.
 3. Перевірити функціональність блискавки.
 4. Поставити обмежувачі на колишнє місце.
 5. Закріпити їх плоскогубцями.

Діючи правильно та послідовно, ви помітите, що такий ремонт блискавки як заміна бігунка, займе лише 6 - 7 хвилин. У разі невдачі слід звернутися до професіоналів.

Де купити бігунок швидко та недорого?

Купити бігунок для блискавки за доступною ціною найкраще в магазині швейної фурнітури «Zipper». На сайті представлений великий асортимент бігунків для різних типів блискавок, виконаних з різних матеріалів, усіх можливих конструкцій та видів. Оформляйте замовлення, і продукція буде доставлена в лічені дні в будь-яке місто України.

Поділитись в соцмережах: