Спіральні блискавки: переваги та недоліки

Усі чули про кручені блискавки і часто ними користувалися, але мало кому відомо про переваги та недоліки цих виробів.

Таке питання постає, коли є потреба заміни блискавки, або з'являється бажання зайнятися швейним бізнесом. Ми розповімо про спіральні блискавки докладніше, назвемо їхні плюси та мінуси, а також про те, де їх найкраще купувати і використовувати.

Як влаштована спіральна змійка?

В основі пристрою блискавки крученої або спіральної, відповідно до назви, лежить принцип спіралі. Спочатку під час її виготовлення синтетичні волокна скручують у вигляді спіралі, а потім сплющують, отримуючи зубці, що чіпляються один за одного і створюють таким чином закриття блискавки. Половинки спіральної блискавки пришивають до основи - тасьми. Інший спосіб - волокна накручують на тасьму і за допомогою верстата приплющують і закріплюють. Внаслідок цього виходить улюблена всіма плоска блискавка з характерними зубчиками.

Плюси та мінуси крученої застібки

Перелічимо плюси сучасної спіральної блискавки.

 1. М'якість та гнучкість. Успішно використовується в одязі з еластичних тканин або там, де передбачені згини.
 2. Невисока ціна. Технологічний процес створення сплюснутих зубців - швидкий і не витратний, що дозволяє продавати спіральні блискавки недорого.
 3. Міцність і стійкість до деформації. Порівняно з іншими видами блискавок, кручені застібки досить рідко виходять з ладу.
 4. Різноманітність забарвлень. Синтетичні матеріали, які використовуються для виготовлення спіральних блискавок, можуть бути будь-якого бажаного кольору.
 5. Безпека у використанні. Блискавка спіральна - безпечна, без гострих і колючих деталей, тому активно застосовується для дитячого одягу.

З недоліків ми визначили лише три:

 1. Спіральна блискавка може бути пошкоджена під час прасування або іншої термічної обробки з високою температурою, оскільки тонкі пластмасові зубці можуть при цьому розплавитися.
 2. Вита змійка не така міцна в зусиллі на розрив, як металева чи тракторна, але її гнучкість і стійкість до деформації компенсують цю особливість.
 3. Спіральна блискавка швидко зношується внаслідок перетирання нитки, яка прикріплює зубці до тасьми. До того ж, такий дефект піддається реставрації - пришиванням тасьми до спіралі вручну.

Для чого найкраще купити блискавку спіральну?

Як бачимо, переваг у спіральної блискавки більше, ніж недоліків, тому її застосовують при виготовленні не тільки одягу, але й інших побутових речей. Розглянемо, яких саме.

Спіральна блискавка підходить в якості застібки для таких виробів:

 • брюк, спідниць, суконь;
 • курток;
 • одягу для дітей;
 • взуття;
 • трикотажних виробів;
 • чохлів і сумок;
 • спецодягу та уніформи;
 • спальників;
 • наметів;
 • рюкзаків;
 • спортивного одягу;
 • інтер'єрних предметів;
 • постільної білизни тощо.

Змійки спіральні - на будь-який смак у магазині «Zipper»

В інтернет-магазині «Zipper» представлено великий асортимент застібок-змійок, у тому числі різноманітних за кольором і розміром спіральних блискавок. Наші менеджери підберуть необхідну блискавку за довжиною, шириною, розміром зубчиків, кольором тасьми та ціною. Звертайтеся та купуйте блискавки спіральні гуртом і в роздріб, з доставкою по Україні.

Поділитись в соцмережах: