Як обирати бігунок на блискавку?

Бігунок - одна з найважливіших деталей будь-якої блискавки. Його ще називають «слайдером», «движком», «собачкою». Основна функція цієї деталі - з'єднувати частини одягу.

Бігунки, як і самі блискавки, можуть бути різних видів. Але іноді від вибору саме цієї маленької деталі залежить згодом, як довго прослужить вам річ, а також те, наскільки зручно буде нею користуватися. З огляду на ці фактори, до вибору бігунка слід підійти зі знанням справи.

Особливості використання різних за типом бігунків

Застібки-блискавки дуже різноманітні: металеві, тракторні, потаємні, спіральні. Термін служби будь-якої з цих блискавок залежить не тільки від її міцності, якості тканинної основи, форми зубчиків, але й великою мірою від типу бігунка. Вони підбираються відповідно до ширини з'єднувального замка зубчиків. Розглянемо докладніше.

 1. Бігунок №2 - для змійок на спідниці.
 2. Бігунок №3 - для блискавок потаємних.
 3. Бігунок №4 - для брючних та спіральних застібок.
 4. Бігунок №4,5 - для змійок на джинси.
 5. Бігунок №5 - для рознімних блискавок.
 6. Бігунок №6 - для змійки за типом «Баришівка».
 7. Бігунок №7 - для взуттєвих застібок.
 8. Бігунок №8 - для рознімних тракторних та металевих застібок.
 9. Бігунок №10 - для блискавок у сумки й намети.

Номер типу бігунка визначається відповідно до ширини зубчиків, у міліметрах. Відповідність бігунка певному виду блискавки наочно визначається за зовнішнім виглядом підошви. Опис основних параметрів собачок допоможе визначитися з вибором.

 1. Бігунок для змійки спіральної. Зазвичай верхня частина такого бігунка - округла, але при цьому є варіанти з гострими краями - №3 і №7. Верхня частина низу цих бігунків, а також дві бічні частини - гострі, а краї - ширші.
 2. Бігунок для застібки тракторної. Стінки з боків підошви в такому слайдері розширені, завдяки чому його рухи дуже легкі. Движок з менш широкими бічними стінками, але схожою конфігурацією застосовується також для спіральних змійок.
 3. Слайдер для металевої блискавки. Підошва такого бігунка - з гострими кутами. Якщо зубці блискавки великі - більше 10 мм, то бігунок округліший, загострений лише на двох краях. У цілому його форма нагадує слайдер до тракторної змійки, головна відмінність - ширина движка.
 4. Бігунок «Баришівка». Для блискавки спіральної такий тип бігунка нагадує на вигляд стандартний тип №7, проте із загостреними кутами підошви.

Бігунки на кшталт «Баришівка» можуть бути таких розмірів:

 • №4, 6, 8, Л7 - для блискавки тракторної;
 • бігунок №10 (Т7) «Баришівка» - для спіральних блискавок №7 для взуття;
 • движок №Л7 - для тракторних змійок «Баришівка» з незвичайною формою зубців.

Де купити бігунок для блискавки недорого?

Замовити бігунки для блискавок за невисокою ціною можна в українському інтернет-магазині «Zipper». На сайті ви легко знайдете саме ті вироби, які вам необхідні, оскільки тут представлений великий асортимент аксесуарів для швейної продукції. Тут легко обрати движки різної форми, розмірів, для всіх видів сучасних блискавок. Якісні фото та описи дають можливість уважно розглянути конструкції бігунків, ознайомитися з їхніми особливостями та призначенням.

Купуйте якісні бігунки на нашому сайті для швейного бізнесу чи побутового застосування - у будь-якому випадку ви залишитеся задоволені нашою продукцією та вигідною співпрацею.

Поділитись в соцмережах: