Маленькі блискучі декоративні зірочки та кружальця надають одягу, взутті та аксесуарам святкового, ошатного вигляду. Незважаючи на дивовижну красу, використовувати їх варто помірно й продумано.

Назва цього виду декоративної швейної фурнітури - паєтки, від французького слова «paillette», що в перекладі означає «золота піщинка». На вигляд вони нагадують плоскі лусочки, можуть бути овальної, круглої або будь-якої іншої форми.

Спочатку в кожній з паєток був отвір для пришивання на поверхню виробу. У наш час вони можуть бути не лише будь-якої форми, але й різного забарвлення, блискучі чи матові, з різними способами кріплення: для пришивання, приклеювання, пришпилювання.

Де ж паєтки з'явилися вперше і чому набули такого широкого розповсюдження? Давайте дізнаємося про це.

Історія появи паєток

Цікаво, що усім відомі паєтки прибули до Європи зі східних країн. З давніх-давен індіанки прикрашали одяг блискітками, з метою надання своїм сарі святкового вигляду, проте на той час паєтки виготовлялися з металу, на відміну від сучасних, пластикових.

У європейських країнах «блискітки» стали популярними в прикрашанні концертних суконь, але з часом француженки почали оздоблювати ними літнє повсякденне вбрання, і згодом паєтки отримали повсюдне визнання як оригінальний декор для одягу.

У 60-х роках 20 століття модний на той час молодіжний рух хіпі запозичив багато атрибутів зі східної культури, у тому числі й розшитий блискучими лусочками одяг. Через двадцять років, у знамениті епохою диско вісімдесяті, паєтками розшивали все, що тільки можливо: топіки, блузки, сукні, сарафани. У той час їх не нашивали у вигляді орнаменту або стрічки, а повністю розшивали виріб, оскільки речі, які блищали та переливалися усіма кольорами, були «останнім писком» моди.

Де доречно «виблискувати» паєтками?

В останні кілька десятків років мода на декорування паєтками то згасала, то відроджувалася з новою силою, змінюючи локації та пропонуючи все нові творчі ідеї. У наші дні паєтки - це дуже затребуваний вид декоративної швейної фурнітури, проте сьогодні важливо, наскільки вони доречно та гармонійно виглядатимуть в обраному стилі. Незважаючи на те, що будь-який предмет сучасного одягу може бути розшитий блискітками - від верхнього одягу до нижньої білизни та купальників - ними не варто зловживати. Прикрашені паєтками одяг і взуття будуть доречними на святкуванні Нового року, коктейльних вечірках, концертах, шоу-програмах, дискотеках та інших розважальних місцях. У повсякденному житті кількість блискіток-паєток якщо й використовується, то в незначній кількості. Наприклад, якщо обрати блискучу блузку, розшиту паєтками, то всі інші складові вбрання повинні бути матовими, а якщо ними розшите взуття - то ще один елемент одягу може бути прикрашений блискітками, але не більше.

Крім одягу, взуття та аксесуарів (сумок, гаманців, косметичок, пасків), можна купити паєтки для прикрашання:

  • м'яких дитячих іграшок;
  • чохлів для дитячих подушок;
  • домашнього текстилю (штор, скатертин, серветок тощо).

Оскільки діти дуже люблять все яскраве й блискуче, то на них подібний декор діє просто заворожуюче!

Крім дуже яскравих кольорових паєток, можна застосовувати спокійніші, перламутрові відтінки - залежно від призначення виробу. При купівлі паєток консультуйтеся у професіоналів, щоб прикрасити свої вироби гармонійно та вишукано.

Поділитись в соцмережах: