Розрізняємо люверси та блочки

Люверси і блочка – це різновиди швейної фурнітури для сучасного одягу, взуття та текстильних виробів. Проте дехто переконаний, що це дві назви однієї й тієї ж фурнітури. Отже, розглянемо, чим вони відрізняються.

Конструкція блочки та люверсів

Люверс складається з двох деталей – кільця та втулки. От саме втулка і називається блочкою. Тобто, люверс – це блочка та кільце. Перед тим, як купити люверси, потрібно звернути увагу на їхні параметри.

 1. А – діаметр внутрішнього отвору. Відповідно до нього й нумеруються люверси. Проте не варто забувати, що окремі виробники (наприклад, китайські), можуть давати для люверсів номери, беручи за основу зовнішній діаметр ніжки.
 2. В – діаметр ніжки зовнішній, тобто, зовнішньої частини люверса. Проте, якщо брати до уваги різноманітність форм люверсів, то цей параметр визначається по-різному.
 3. Н – висота ніжки люверса. Саме висота найбільше впливає на місце встановлення фурнітури.

Менеджер магазину швейної фурнітури Zipper докладно роз’яснить усе щодо параметрів і форм люверсів та допоможе вибрати найкращий варіант.

Матеріали для виготовлення люверсів

Перелічимо матеріали, тобто, різновиди металів, з яких найчастіше виготовляють люверси.

 1. Латунь. Це м’який метал, тому люверси з латуні легко та швидко встановлюються, не потребуючи надмірних зусиль.
 2. Нержавіюча сталь. Достатньо дорогий метал, який має хорошу міцність та не підвладний корозії.
 3. Cталь. Недорогий варіант люверсів, проте сталеві вироби підвладні впливу корозії.
 4. Cталь, покрита міддю, цинком або нікелем. Оцинковані люверси не надто презентабельні на вигляд, але дуже міцні. Мідне покриття можна відрізнити за характерним жовтуватим відтінком, а люверси, стальна поверхня яких покрита нікелем – найгарніше виглядають, проте й найдорожчі.

Застосування люверсів

Зазвичай люверси використовують для окантування шкіри та різних видів тканини у виготовленні швейних виробів і взуття. Основне їхнє призначення – зміцнити отвори та зберегти їх від деформації під час використання. Люверси можна побачити на багатьох речах повсякденного вжитку:

 • шторах із цупких тканин. Для них використовують люверси дуже великого діаметру, щоб в їхні отвори вільно проходив карниз;
 • банерах для реклами;
 • тентах автомобільних;
 • наметах туристичних;
 • трекінговому та спортивному взутті – в отворах для шнурування;
 • вітрилах.

Закріплення блочок та люверсів

Для взуття використовують блочки, які мають на ніжці насічки. Під час закріплення виробу на взутті ніжка в місцях з насічками розривається. Оскільки вони знаходяться на внутрішньому боці виробу, то врешті сховаються під шкіру та не псуватимуть його зовнішнього вигляду.

Ціна блочки з насічкою – невисока, проте щодо міцності вона програє люверсу. Якщо на виріб ставиться люверс з кільцем, то ніжка блочки загинається в кільце. Щоб досягти цього, потрібно використовувати молоток, прес, обценьки. Після завершення встановлення люверс повинен мати бездоганний зовнішній вигляд з обох боків.

Купити люверси й блочки в магазині швейної фурнітури Zipper

Магазин швейної фурнітури Zipper пропонує величезний асортимент різноманітних люверсів та блочок від виробників різних країн світу: України, Туреччини, Китаю. Ми гарантуємо високу якість та надійність нашої продукції, а також стійкість до вологи й холоду. Пропонуємо всі види швейної фурнітури за доступними цінами.

Поділитись в соцмережах: