Обираємо блискавки за виглядом та цільовим призначенням

Блискавка - сучасна популярна застібка, яка зустрічається повсюдно на дуже різних моделях одягу й взуття. Від неї часто залежить зовнішній вигляд виробу та його зручність. Перш ніж купити блискавки, необхідно знати, які ж вони бувають на вигляд та за призначенням.

Для чого служать блискавки?

Відповідь на це питання - проста й зрозуміла: блискавки служать для зручності застібання одягу, взуття, їхніх деталей та різних аксесуарів, а також, з недавнього часу - для декоративного оформлення виробів легкої промисловості.

Розглянемо, якими саме бувають застібки-змійки залежно від їхнього цільового призначення.

Потаємні, спіральні й тракторні блискавки

Принцип дії всіх змійок однаковий, при цьому форма зубців у них різна. Залежно від цього їх заведено розрізняти як:

  1. Потаємні блискавки.
  2. Спіральні.
  3. Тракторні застібки.

Потаємна змійка найчастіше виконана з нейлону та застосовується для щоденного й ошатного (як жіночого, так і чоловічого) одягу: спідниць, брюк, суконь, сарафанів. Завдяки матеріалу нейлону зубці блискавки - невеликого розміру та не настільки помітні, як в інших видів застібок. Вшивається потаємна блискавка за допомогою лапки, спеціально для цього призначеної. Вона проходить по тасьмі впритул до зубчиків, і внаслідок вшивання майже непомітна. При цьому вона набагато тонша від звичайних блискавок. У застебнутому стані потаємна змійка виглядає як простий шов, і лише витончений бігунок може видавати її наявність.

Спіральна блискавка відрізняється своєю унікальною конструкцією. Синтетичне волокно спіралеподібно скручується, потім його сплющують та пришивають до тасьмі, у результаті чого й виходить спіральна блискавка. Отримані таким чином виступи-зубчики під час закривання блискавки чіпляються за такі ж зубці з протилежного боку. Така застібка має плоску форму.

Тракторні блискавки отримали свою назву завдяки зовнішньому вигляду: їхня конструкція трохи нагадує гусеничні стрічки трактора. Їхня особливість в тому, що кожен зубець має форму гриба з канавкою. Це максимально забезпечує надійність з'єднання двох частин застібки-змійки. Навіть при втраті кількох зубців блискавка функціонуватиме, оскільки кожен зубчик, що залишився, буде працездатним.

Відмінності зубців застібок-блискавок

Зубці сучасних блискавок можна розділити на два види залежно від матеріалу, з якого вони зроблені:

  1. Пластмасові (пластикові).
  2. Металеві.

До того, як купити металеву чи пластмасову блискавку, необхідно знати, яка застібка краще пасуватиме до тієї чи іншої речі.

Наприклад, металеві блискавки, з урахуванням їхньої надійності та міцності, обирають для спортивного й туристичного одягу, взуття та аксесуарів; різного спорядження з важких, міцних матеріалів; сумок, рюкзаків і гаманців.

Пластмасові змійки набагато легші за вагою, витонченіші та еластичніші від металевих, тому їх краще вшивати в легкий одяг: блузки, сукні, брюки, спідниці, легкий спортивний одяг тощо.

Різновиди блискавок за типом замка

За способом застібання блискавки бувають:

  • роз'ємні;
  • нероз'ємні;
  • з двома замками.

Роз'ємні застосовуються для вшивання в меблеві чохли, різні види верхнього одягу та інші вироби, де потрібне цілковите роз'єднання двох деталей, на яких пришиті частини однієї блискавки. Вони можуть також розстібатися з обох сторін.

Нероз'ємні блискавки не дозволяють повністю роз'єднувати дві деталі виробу, оскільки вони відкриваються з одного боку. Їх вшивають у спідниці, сукні, кишені, штани.

Двозамкові блискавки бувають як роз'ємними, так і нероз'ємними. При використанні важливо враховувати тип речі, в яку планується вшивання застібки. Наприклад, для курток, пальт, плащів, а також меблевих чохлів необхідно застосовувати роз'ємні блискавки, тоді як для сумок, валіз, наметів, тентів краще використовувати двозамкові нероз'ємні змійки.

Отже, ми розповіли, якими бувають застібки-блискавки, і за якими ознаками слід визначати їхнє цільове призначення. Сподіваємося, що ця інформація допоможе вам зробити вибір в магазині швейної фурнітури Zipper!

Поділитись в соцмережах: