Як правильно замінити застібку-блискавку?

Щоб річ гарно облягала фігуру, її шиють за спеціальними лекалами, оснащують безліччю виточок, защипів, складок та застібок. Раніше зі словом «застібка» асоціювалися шнурівки, гудзики, гачки й кнопки. У сучасному світі моди найчастіше зустрічається така застібка як блискавка - вона дозволяє застібати виріб швидко й просто, без зайвих зусиль, тобто - «блискавично» - унаслідок чого й з’явилася її назва.

Як одяг, так і взуття із застібкою-блискавкою - зручні, практичні та сучасні. Але попри всі переваги застібки-змійки слід враховувати те, що іноді вона може зламатися. І це - не дивно, адже ніщо в нашому світі не вічне. У цій статті ми розповімо, як правильно та швидко замінити застібку-блискавку на одязі.

Етапи заміни блискавки в одязі

Перш ніж замінити застібку блискавку, необхідно спробувати зрозуміти - у чому саме причина поломки, і, якщо усунути її неможливо, то слід братися за заміну.

  1. Доведеться купити для заміни таку саму блискавку за зовнішнім виглядом - кольором, довжиною, структурою, товщиною зубців (це важливо!). Щоб підібрати максимально відповідну заміну, потрібно несправну блискавку відпороти та взяти з собою в магазин, або ж ретельно підібрати по фотографії - у разі купівлі нової блискавки в інтернет-магазині.
  2. Перш ніж обирати новий екземпляр блискавки, стару, як ми вже зауважили, необхідно відпороти - тобто, видалити закріплюючі шви за допомогою манікюрних ножиць або леза, діючи максимально акуратно, щоб не розрізати тканину виробу.
  3. Після видалення закріплюючих швів блискавка витягується з виробу, а залишки ниток - видаляються.
  4. Підібрану для заміни блискавку розмістити на місце, яке звільнилося, таким чином, щоб бігунок знаходився з лицьового боку виробу. Низ блискавки при цьому повинен бути трохи нижче від кінця розрізу для застібки.
  5. Нова блискавка вирівнюється, потім приточується стібками вручну (для цього найкраще використовувати контрастні з кольором тканини нитки), і лише після цього - пришивається на машинці. Шви на машинці виконуються нитками, максимально схожими за кольором з тканиною, щоб на лицьовій стороні вони були непомітними.
  6. Після того, як бокові шви завершені, необхідно закріпити низ блискавки кількома стібками - щоб згодом бігунок не злетів із зубців.
  7. Верх обробляється максимально акуратно: кожен з кінців блискавки загинається всередину (на вивороті), а потім пришивається до тканини. Якщо попередня застібка-блискавка була вшита в пояс, то нову слід вшивати ідентично. Під час вилучення старої блискавки пояс доведеться трохи розпороти, а потім, вшивши нову застібку - зшити по місцю проходження старого стібка, такими ж за кольором і товщиною нитками.

Нарешті наша блискавка пришита! Перевіряємо роботу нової блискавки, провівши бігунком кілька разів вгору та вниз. Шви не повинні обмежувати рух замка, тканина та нитки - не потрапляти в зубці. Якщо дотримуватися усіх наших рекомендацій, діяти акуратно та не поспішаючи - результат неодмінно порадує, і нова блискавка прослужить довгий час.

Поділитись в соцмережах: