Правила вибору швейної фурнітури

Індивідуальне пошиття одягу - це вид ремесла, який завжди був популярним, але в окремі періоди набирав то більші, то менші оберти розвитку. Сьогодні такие пошиття дуже затребуване клієнтами, і як різновид індивідуального підприємництва, оскільки в моді ексклюзивні оригінальні вироби, усі види хенд-мейду.

У наші дні відчиняються майстерні з персонального пошиття одягу, реєструються нові бренди й компанії - з ательє та магазинами, зростає число швейних цехів, індивідуальних підприємців з послугами пошиття на дому. Для бажаючих навчитися швейної справи функціонують різні курси, тренінги, пропонуються індивідуальні заняття - як за особистої участі, так і онлайн. При цьому пройти навчання - недостатньо, потрібно по-справжньому любити швейну майстерність, мати в своєму арсеналі тонкий смак, фантазію, працьовитість та посидючість.

Фурнітура, що надає виробу нового вигляду

У пошитті виробів дуже багато речей мають значення: склад та колір тканини, крій, стильове рішення моделі. Попри це не варто недооцінювати таку складову як швейна фурнітура. Від її вигляду та якості залежить дуже багато: адже два однакових вироби з різною фурнітурою виглядатимуть абсолютно інакше.

На сучасному ринку швейної фурнітури фігурує величезна кількість усіляких блискавок, застібок, шнурів, декоративних виробів, гудзиків, кнопок, гачків, тасьми, намистин - на будь-які смаки й фінансові можливості. Тому сьогодні дуже важливо серед такої різноманітності правильно обрати саме те, що пасуватиме для конкретного виробу. Для цього треба знати деякі правила вибору.

Наприклад, для виробів, виконаних з тонкої тканини, не можна підбирати обтяжуючу  фурнітуру: масивні та об'ємні гудзики, тракторні й металеві блискавки тощо.

Для комплектів у стилі casual дуже часто замість потайної блискавки використовують накладну, яка служить водночас застібкою та стильним декором. У магазинах швейної фурнітури пропонується величезний вибір таких блискавок, що відрізняються за замочками, кольорами, декоративним оформленням, наявністю перфорації, стразів чи намистин.

Ґудзики - великі та маленькі, кольорові, обшиті тканиною чи шкірою - ще один вид швейної фурнітури для практичної та декоративної цілі.

Обираємо фурнітуру з урахуванням тканини

Як ми вже зазначали, обирати фурнітуру необхідно відповідно до товщини тканини. На важку тканину, призначену для верхнього одягу, краще купити масивні гудзики та об’ємні блискавки. Що легша тканина, то витонченішою й легшою буде й фурнітура: потаємні або спіральні блискавки, дрібні гудзики, гачки й кнопки.

Разом з тим, забарвлення також має значення. Наприклад, на одязі, виконаному з тканини у ніжних пастельних відтінках, яскрава фурнітура буде кричущою та недоречною.

Важливо також враховувати модель виробу, тобто, у якому стильовому рішенні вона виконана. Фурнітура для одягу в діловому і, наприклад, спортивному чи романтичному стилях, буде цілком різною.

Фахівці з пошиття одягу дуже добре розуміються на тому, яка саме фурнітура, зокрема, кнопки, блискавки, гачки, найкраще пасує для дитячого, жіночого або чоловічого одягу. Якщо виникли сумніви з цього приводу, слід проконсультуватися з майстрами швейної справи. Можна також звернутися із запитаннями до менеджерів компанії Zipper - вони завжди допоможуть професійною порадою з приводу швейної фурнітури, її вибору та оптимального застосування.

Поділитись в соцмережах: