Швейна фурнітура: види та застосування

Швейна фурнітура - це продукція, яка активно застосовується у швейній, взуттєвій та галантерейній промисловості. До неї ми відносимо нитки, блискавки, пряжки, ґудзики, люверси, нашивки, заклепки, кнопки, гачки, мережива, тасьму, стрічки, паєтки, стрази тощо.

Головне призначення сучасної швейної фурнітури - надати виробові більше комфортності й практичності, поліпшити його зовнішній вигляд, зробити унікальнішим та привабливішим.

Вимоги до сучасної швейної фурнітури

Розглянемо докладніше головні функції швейної фурнітури:

  • поліпшення якості та продовження терміну служби виробів;
  • стилістичне й декоративне оформлення.

Крім того, що фурнітура сама по собі повинна бути якісною - міцною та виконаною з доброякісних матеріалів, важливо ще й те, якими нитками та наскільки рівно вона пришита. До вибору ниток - дуже суворі правила: відповідність їхнього кольору, товщини та діаметру тій чи іншій фурнітурі. Не можуть ґудзики одного кольору пришиватися нитками іншого, якщо тільки цього не вимагає дизайн і стиль виробу. Голки також підбираються відповідно до товщини ниток, типу тканини та особливостей фурнітури.

Застосування тасьми і бейки допоможе в тому, щоб приховати дрібні погрішності щодо рівності швів, особливо виконаних вручну. Краї тканини з їхньою допомогою стануть рівними й красивими.

Нашивки та шеврони можна застосовувати не лише з метою декорування і як знаки приналежності до тієї чи іншої спільноти, а й для того, щоб заховати пропалене чи розрізане місце на тканині. Це найкраще рішення для приховування дрібних вад.

Блискавки для відмінного функціонування також мають бути пришиті рівно й міцно. Що стосується потаємної блискавки - для її вшивання слід використовувати спеціальну лапку, здатну виконати потаємний шов.

Декоративна фурнітура подарує речам нове життя

Дуже часто швейна фурнітура використовується з декоративною метою. Сьогодні як декор для одягу, взуття, сумочок та інших аксесуарів використовуються не лише традиційні паєтки, стрази, стрічки, тасьма, вишивки, нашивки, а й ті деталі, які тривалий час вважалися винятково функціональними: блискавки, ґудзики, кнопки, пряжки, люверси.

Оновити стару річ, яка ще не втратила товарний вигляд, можна за допомогою мережива, тасьми, блискавок або аплікацій у вигляді нашивок. Усе залежить від очікуваного результату. Але, щоб не зіпсувати одяг, найкраще спочатку прикласти обрану фурнітуру до виробу або пришити наміткою, і лише потім пришивати на машинці.

До вибору фурнітури для декору варто підходити з винятковою ретельністю, щоб вона надала виробові родзинку та оригінальність, а не зробила його кітчевим і кричущим. Щоб уникнути такого результату слід звертатися до професійних стилістів чи модних журналів, або проконсультуватися з менеджером інтернет-магазину швейної фурнітури Zipper. Головне - не переборщити з оздобленням, дотримуючись помірності, відповідності стилю та призначенню виробу - і все вийде.

Поділитись в соцмережах: